Konflikt dvou mužů na parkovišti ukončila střelba
Konflikt dvou mužů na parkovišti ukončila střelba
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V pátek po třinácté hodině přijalo operační středisko oznámení o střelbě, ke které mělo dojít na parkovišti jednoho z obchodních center v Uherském Hradišti.

Podle dosavadních výsledků šetření tam pravděpodobně došlo ke vzájemnému konfliktu mezi dvěma řidiči. Jeden z mužů během toho vytáhnul zbraň a druhého muže jednou postřelil do oblasti dolní končetiny.

Muž, který použil zbraň, byl na místě zadržen, tato zbraň byla zajištěna a případem se v tuto chvíli zabývají uherskohradišťští kriminalisté.

Operátorky zdravotnického operačního střediska vyslaly na místo dvě posádky záchranářů. „Po jejich příjezdu zjistily, že muž utrpěl střelnou ránu v oblasti levé dolní končetiny těsně pod tříslem. Pacient měl velké štěstí, když projektil nezasáhl kost ani tepnu. I tak ztratil asi půl litru krve. Muž byl po incidentu při vědomí, a navíc schopen okamžité reakce, když si sám nasadil škrtidlo,“ uvedla mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Svědci zraněnému pak na ránu přiložili improvizované tlakové obvazy. Záchranáři pacienta zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovali do úrazové ambulance Uherskohradišťské nemocnice.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín