Ke krádeži kabelů si přivolali taxi. Kriminalisté oba recidivisty vypátrali
Ke krádeži kabelů si přivolali taxi. Kriminalisté oba recidivisty vypátrali
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby pro trestný čin krádež proti obviněným mužům ze Zlína ve věku 33 a 47 let, protože se koncem dubna vloupali do stavební kůlny u novostavby rodinného domu ve Zlíně, odkud odcizili kabely a nářadí za téměř osmdesát tisíc korun. Na místo krádeže i zpět do místa bydliště se nechali dovézt vozidlem taxislužby.

Mladší z mužů si vyhlédl stavební kůlnu u novostavby v centru města a zjistil, že se odsud dají ukrást a zpeněžit elektrické kabely. Poté zavolal kamarádovi, ať zajistí odvoz. Kamarád tutéž noc zavolal vozidlo Taxi a oba se nechali přivézt nejprve k novostavbě, kde naložili do kufru kabely a nářadí uložené v igelitových pytlích a poté k místu, kde oba přebývali. Kabely odevzdal mladší z mužů do sběrny kovů, kde za ně utržil 17 tisíc korun.

Kriminalisté přijali oznámení o odcizení kabelů od majitele parcely. Odebrali na místě stopy, zjistili veškeré dostupné informace a začali pátrat po pachateli. Podařilo se jim ustanovit vozidlo, kterým na místo přijel, poté vypátrali řidiče vozidla taxislužby a následně odhalili i sběrnu kovů, kde v posledních dnech přijali k výkupu větší množství elektrických kabelů. O pachatelích měli jasno.

Mladší z mužů se ke svému jednání přiznal, starší odmítl vypovídat. Oba mají pestré výpisy z rejstříku trestů, mladší má 6 záznamů, starší 15. Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR