Kabina strojvedoucího začala při jízdě hořet
Kabina strojvedoucího začala při jízdě hořet
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen poslední prosincový den letošního roku pár minut po šesté hodině ranní, a to v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku, kde došlo při jízdě vlaku k požáru v kabině strojvedoucího. Ve vlaku v tu chvíli jel jeden cestující společně s vlakvedoucí a strojvedoucím, který se snažil požár uhasit přenosným hasícím přístrojem. To se mu však nepodařilo. Všichni tři bezpečně z hořícího vozu vyšli ven. Nikdo tak neutrpěl žádné zranění.

Postupně se u požáru sjelo celkem pět jednotek, a to ze stanic Uherské Hradiště a Zlín společně s jednotkami z Ostrožské Nové Vsi, Uherského Ostrohu a Kunovic. K likvidaci požáru hasiči použili dva hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár uhašen. K odvětrání zakouřených vnitřních prostor použili přetlakovou ventilaci.

Na požářiště se dostavili i drážní hasiči z Olomouckého kraje, kteří si na místě převzali velení a zjišťují okolnosti požáru.

Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na jeden a půl milionu korun.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje