Jel s dcerou pro syna, nadýchal téměř tři promile. Hrozí mu tři roky vězení
Jel s dcerou pro syna, nadýchal téměř tři promile. Hrozí mu tři roky vězení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie ze Zlína ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky osmačtyřicetiletému muži z obce u Zlína, který v polovině ledna naproti restaurace a penzionu Lešná po devatenácté hodině řídil osobní vozidlo pod silným vlivem alkoholu, přičemž jel nejprve po chodníku a poté sjel po dlážděných schodech až na parkoviště, odkud pokračoval dál v jízdě, aby se znovu vrátil na parkoviště. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.

Jeho zmatené jízdy si všiml strážník městské policie, který právě odcházel z místní služebny. Vydal se za řidičem a řekl mu, aby počkal na příjezd další hlídky strážníků, které přivolal. Následně přijeli na místo dopravní policisté, kteří si případ převzali. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,81 promile alkoholu. Policisté mu zdrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Škoda na vozidle Škoda Citigo činila asi šest tisíc korun.

Muž se přiznal, že během dne požíval tvrdý alkohol i pivo. Když mu večer zavolal syn, ať pro něj přijede k ZOO Lešná, necítil se podle svých slov opilý, a proto vyrazil. Společně s ním seděla v autě i jeho nezletilá dcera. Dopravní policisté podali mimo jiné poznatek na odbor sociálních věcí pro podezření ze zanedbání rodičovské péče.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín