Jako obsluha kasina si část výher nechávala. Za 5 měsíců si přišla na 570 tisíc korun.
Jako obsluha kasina si část výher nechávala. Za 5 měsíců si přišla na 570 tisíc korun.
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně podali návrh na podání obžaloby proti obviněné osmatřicetileté ženě z obce poblíž Zlína za spáchání trestného činu zpronevěra, protože si jako zaměstnankyně provozovny s hracími automaty nechávala část výher pro vlastní potřebu. Společnosti způsobila škodu ve výši téměř 570 tisíc korun. V případě odsouzení hrozí ženě, která má v rejstříku trestů tři záznamy, až pětiletý trest odnětí svobody.

Ke zpronevěře finančních prostředků došlo v období od září loňského roku do ledna roku letošního. Na pravděpodobné nesrovnalosti v účetnictví přišel provozní ředitel firmy s hracími automaty, který podal trestní oznámení na svou zaměstnankyni pracující v pobočce ve Zlíně. Kriminalisté v rámci prověřování případu zjistili, že žena vybrala z pokladny v uvedeném období v celkem osmadvaceti případech více peněz, než ve skutečnosti jako obsluha kasina vyplatila výhercům. Ve stejném období uložila na účet své dcery v několika vkladech celkem 221 tisíc korun.

Žena se k obohacování přiznala, svoje jednání odůvodnila tíživou finanční situací s tím, že zbytek zpronevěřených peněz utratila za jídlo a další běžné potřeby domácnosti.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín