Hazard, alkohol, děti - během policejní akce nadýchalo 8 mladistvých
Hazard, alkohol, děti - během policejní akce nadýchalo 8 mladistvých
foto: Policie ČR Vsetín

Zlínský kraj - Policisté ve Zlínském kraji se uplynulý víkend (9.–10. 11. )zapojili do celostátní akce „Hazard, alkohol, děti“, která je zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Policisté přistihli 6 hochů a 2 dívky ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol.
   Desítky policistů se v pátek večer vydaly v rámci celostátní akce letos už potřetí do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol. Policisté ve 43 podnicích po celém kraji zkontrolovali téměř 200 osob. V jejich sítích uvízlo 8 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté 16letému chlapci (1,14 promile) ve Valašském Meziříčí.
   Policisté prozatím v jednom případě zjistili, kdo mladistvým alkohol prodal nebo podal, v dalších sedmi případech to budou ještě zjišťovat. Všechny přestupky pak postoupí správnímu orgánu k dalšímu projednání.
   Kontroly proběhly ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Zlín