Hajloval na ulici a také před policisty
Hajloval na ulici a také před policisty
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - Nyní je podezřelý z trestných činů výtržnictví a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.
   S nacizmem veřejně sympatizoval devětadvacetiletý muž z Uherskohradišťska. Výtržnosti a projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka se dopustil koncem července před jednou z restaurací v Uherském Hradišti a navíc před přivolanou policejní hlídkou.
   Nejprve v silně podnapilém stavu slovně napadal obsluhu baru a poté venku před restaurací, tedy na místě veřejnosti přístupném, pronesl dvakrát pozdrav „Sieg Heil" doprovázený zdviženou pravicí. Tohoto se dopustil před policejní hlídkou a ženou, která stála poblíž.
   V předešlých dnech mu vrchní inspektor z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti sdělil podezření z trestných činů výtržnictví a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Výtržnosti se navíc dopustil opětovně, a to i přesto, že byl za tuto trestnou činnost v minulosti již odsouzen. Nyní mu hrozí až tříleté vězení.
por. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín