Gang z Valašského Meziříčí ukradl 24 aut. Jeho členům hrozí až osmileté tresty
Gang z Valašského Meziříčí ukradl 24 aut. Jeho členům hrozí až osmileté tresty

Val. Meziříčí - Zlínští kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování série krádeží vozidel Škoda Octavia ve Zlínském a dalších krajích. Čtyři muži a jedna žena mají na svědomí škodu přesahující dva a půl milionu korun.
   Obvinění měli od května do září loňského roku odcizit nebo se pokusit odcizit 24 vozidel značky Škoda Octavia. Auta převáželi do pronaatého průmyslového objektu ve Valašském Meziříčí, kde je rozebírali na náhradní díly a dále prodávali. „Jejich zásluhou tak zmizela auta nejenom napříč Zlínským kraje např. v Holešově, Napajedlech, Zlíně, Valašském Meziříčí, Zubří, Vsetíně nebo Bystřici pod Hostýnem, ale i v jiných krajích např. v Prostějově nebo Frýdku – Místku,“ informovala mluvčí policie Zlín Lenka Javorková.
   Klec spadla vloni v říjnu ve Valašském Meziříčí, kdy kriminalisté pětici zadrželi.
   Šéf party už za krádeže trestaný byl a z basy se vrátil v roce 2014. Nyní je obviněn vedle krádeže i z trestných činů neoprávněné užívaní cizí věci a poškození cizí věci. Stejné obvinění má na krku i jeden z kumpánů (44). Oběma hrozí osm let za mřížemi. Zbývající trojici (dva muži vě věku 33 a 27 a ženě 33 let) hrozí za obdobné činy pět let. Kromě ženy, šéfovy přítelkyně, byli všichni členové skupiny trestáni za majetkovou a násilnou trestnou činnost popř. za drogy.
ECHO Valašska