Kriminalisté zadrželi zloděje, který vykrádal domy ve Zlíně. Za dva měsíce kradl minimálně šestnáctkrát
Kriminalisté zadrželi zloděje, který vykrádal domy ve Zlíně. Za dva měsíce kradl minimálně šestnáctkrát
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Ve vazbě skončil nenapravitelný šestačtyřicetiletý recidivista ze Zlína, kterého komisař kriminální policie minulý pátek obvinil ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež, kterých se dopustil v šestnácti případech v době od poloviny května do 21. července. V případě odsouzení hrozí 26 krát soudně trestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Krátce po poslední krádeži recidivistu v parku v centru Zlína kriminalisté zadrželi a převezli ho do policejní cely. V jeho společnosti zadrželi také třiatřicetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do věznice.

Muž kradl z rodinných domů, kanceláří firem či šaten, na některá místa se vracel i opakovaně. Nahrávalo mu letní počasí. Využíval totiž otevřených dveří, oken, vrat garáží nebo vstupů na terasy. Proto při vloupání nezpůsobil téměř žádné poškození majetku. Škoda, kterou způsobil odcizením nářadí, šperků, kabelek, batohů, peněženek s penězi či platebními kartami, činí téměř sto tisíc korun.

Recidivista se ke svému jednání přiznal a popsal, jak k jednotlivým krádežím došlo. Z posledního výkonu trestu ho propustili koncem dubna, pár dní poté už se vloupal do garáže rodinného domu ve Zlíně, odkud odcizil doklady, peníze a mobilní telefon. Poté už v krádežích pokračoval nepřetržitě až do doby, než ho zadrželi kriminalisté. Ti muže obvinili a podali státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu akceptoval.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR