Falešný policista kasíroval řidiče
Falešný policista kasíroval řidiče

Zlínský kraj - Už jako malý kluk chtěl být policista, zastavovat auta a rozdávat pokuty. Jenže když povyrostl, k policii ho nepřijali. Taková drobnost mu ovšem nemohla zabránit v realizaci jeho dětského snu. Koupil si Ford Mondeo, červený a modrý maják na zastavování vozidel a samozřejmě si pořídil i kompletní originální policejní výbavičku včetně plynové pistole. Takto vybaven se vrhnul do víru silničního provozu.
   Nic netušící řidiče kasíroval až do čtvrtku 20. srpna, kdy jej „kolegové“ dopadli v Nivnici. Ohlásila jej totiž řidička osobního auta, kterou asi hodinu před tím v reflexní vestě a policejních kalhotách zastavil. Vyžádal si její doklady a poté ji oznámil i důvod - údajně během jízdy telefonovala, za což ji chtěl napařit pět tisíc korun. Když žena odmítla zaplatit, vyřešil přestupek domluvou, což jí asi přišlo hodně podezřelé.
   Policisté u čtyřicetiletého muže z Uherskohradišťska našli v autě další originální oděvní součástky Policie ČR i zmíněné majáky. „Kromě toho nám muž vydal různou výstroj a výzbroj a rovněž plynovou pistoli. Uherskohradišťští kriminalisté ho ještě ten den obvinili z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a z trestného činu podvod ve stádiu pokusu, za což mu hrozí až dvouleté vězení,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
   Policie současně vyzývá všechny řidiče, které falešný dopravák obral, aby zavolali na bezplatnou linku 158 nebo na telefon 974 678 651.
ECHO Valašska