Dvaadvacetiletý recidivista s pěti záznamy v rejstříku trestů je opět za mřížemi
Dvaadvacetiletý recidivista s pěti záznamy v rejstříku trestů je opět za mřížemi
Vyděrač může za mřížemi strávit až deset let. Ilustrační foto foto: unknown

Valašské Klobouky – Přestože ho z věznice propustili teprve letos v květnu, opět skončil ve vazbě. Dvaadvacetiletý recidivista z obce u Valašských Klobouk je zjevně nenapravitelný a jako životní směr si zřejmě zvolil pobyt za mřížemi. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání čtyř krádeží, kterých se dopustil během pouhých deseti červencových dní. Ve věznici tak může pětkrát soudně trestaný recidivista strávit dalších pět let.

V období od 7. do 19. července stihl vykrást bufet ve Slavičíně a na koupališti ve Štítné nad Vláří, odcizit bundu s luxusním telefonem za sedmnáct tisíc korun odloženou na židli v baru ve Vizovicích a osudnou se mu stala krádež z restaurace ve Slavičíně, odkud vzal číšnický flek s hotovostí více než dvacet tisíc korun, který byl uložený v šuplíku za barem.

Po krádeži utekl, ale hosté restaurace se vydali za ním. Po chvilce ho našli ve Slavičíně schovaného za stromem a počkali s ním do příjezdu policistů. Policisté z Valašských Klobouk muže zadrželi a převezli do policejní cely. Celková škoda, kterou způsobil, činí padesát tisíc korun. Ke svému jednání se přiznal. Odcizený mobilní telefon i peníze z číšnického fleku měl zloděj u sebe, policisté je tak mohli vrátit jejich majitelům. Recidivista putoval po nutných úkonech trestního řízení přímo do vazební věznice, protože byl z věznice před dvěma měsíci propuštěný podmíněně a byl ve zkušební době.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín