Dům vzplál od vyhřívací podložky. Hasiči zachraňovali zvířata
Dům vzplál od vyhřívací podložky. Hasiči zachraňovali zvířata
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Pět jednotek hasičů bylo vysláno ve čtvrtek večer k požáru uvnitř rodinného domu v Pačlavicích na Kroměřížsku. V době příjezdu hasičů byli všichni tři obyvatelé mimo dům. Jedna žena byla popálená a intoxikována kouřem. Hasiči ženě poskytli první předlékařskou pomoc včetně kyslíkové terapie. Zraněnou si poté převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Dům hasiči odpojili od elektrické energie a plynu. Poté provedli průzkum objektu. K samotnému požáru došlo v jednom z pokojů, ale hustý kouř pronikl do téměř celého domu. Hasiči ihned zahájili hasební práce a začali s přirozeným odvětráváním zakouřených místností. Požár měli během krátké chvíle uhašený. Poté postupně rozebírali v zasažené místnosti nábytek, vynášeli ho ven a kontrolovali termokamerou místnost a blízké okolí, aby nikde nezůstala skrytá ohniska.

Při zásahu hasiči vynesli ze zasažené místnosti tři želvy a umístili je do odvětraných prostor domu, kde se nacházel i leguán. Zachráněná zvířata vyvázla bez zranění.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten šetřením zjistil, že příčinou požáru byla technická závada vyhřívací podložky, položené na posteli. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun.

HZS ZK