Důchodce sprejoval billbordy. Propagoval ruskou válku na Ukrajině
Důchodce sprejoval billbordy. Propagoval ruskou válku na Ukrajině
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Místo nákupů s rodinou pronásledoval kriminalista v sobotu odpoledne sprejera, kterého uviděl přímo při tom, když vytvářel červeným sprejem vyobrazení písmene „Z“ na předvolební billboardy u nákupního střediska na okraji Zlína. Sprejera v důchodovém věku doběhl a přivolal hlídku policistů, kteří ho zadrželi.

Kriminalista jel společně s rodinou do Zlína, když si všiml, že u hlavní silnice stojí muž, který sprejem maluje písmeno „Z“ na předvolební billboard. Jakmile mu to situace v silničním provozu dovolila, zastavil vozidlo a běžel zpět asi 500 metrů, aby muži zabránil v ničení majetku. Zdálky uviděl, že muž od billboardů odchází a sprej schovává za kamennou zídku u cesty. Když k němu doběhl, představil se jako policista a vyzval sprejera, aby se zastavil. Mezitím zavolal na linku tísňového volání policie pro posily.

Muž se odmítl zastavit a policistovi řekl, že jde pouze na nákup do blízkého nákupního střediska. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy, i jak sprej schoval za zídku. Muž si ale stále trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi. Nakonec na výzvu kriminalisty zastavil a počkal s ním do příjezdu kolegů z prvosledové hlídky. Poškodil celkem 6 billboardů písmeny o velikosti 90 x 90 cm.

Případ prověřují zlínští kriminalisté. Šestašedesátiletému, dosud netrestanému muži ze Zlína nyní za poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestně právní kvalifikace se ještě může změnit.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín