Drama při požáru ve Zlíně. Záchranáři museli ošetřit 6 policistů
Drama při požáru ve Zlíně. Záchranáři museli ošetřit 6 policistů
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – V sobotu dopoledne vyslal operační důstojník policisty z pohotovostního a eskortního oddělení a z obvodního oddělení ve Zlíně k požáru na sídlišti Jižní Svahy. Protože v hořícím bytě nikdo nebyl, museli se policisté dovnitř dostat násilím.

Ihned po vyražení dveří se na chodbu začal valit hustý kouř, který v okamžiku zamořil celý prostor a unikal i do dalšího patra. Znemožňoval orientaci i vstup do bytu. Vzhledem k dramatické situaci ohrožující zdraví rozhodli policisté o okamžité evakuaci obyvatel v obou patrech. Část policistů evakuovala celkem 40 osob, které byly v okamžiku požáru doma, a zjišťovala jejich zdravotní stav. Při požáru naštěstí nikdo z evakuovaných neutrpěl zranění. Zbylí policisté odvětrali prostor a snažili se uhasit požár, aby mohli vstoupit do bytu a zjistit, zda se uvnitř skutečně nikdo nenachází. Využili k tomu dostupné hasicí přístroje a hadici požárního hydrantu v domě. Hasiči po svém příjezdu požár uhasili a vnitřní prostory bytu zkontrolovali. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada.

Záchranáři na místě ošetřili šest policistů, kteří se nadýchali kouře. Dva z nich převezli do nemocnice k dalšímu vyšetření. Naštěstí se nikomu z nich nic vážného nestalo a po ošetření se mohli vrátit domů.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín