Dopaden po třech letech. Za podvody s automobily muži hrozí až deset let
Dopaden po třech letech. Za podvody s automobily muži hrozí až deset let
Ilustrační foto foto: unknown

Zlínský kraj – Již v létě roku 2018 jsme veřejnost informovali o tom, že pátráme po tehdy šestadvacetiletém muži, který se měl dopouštět podvodů při zprostředkování nákupu automobilů (https://www.policie.cz/clanek/sliboval-auta-ktera-vsak-nedodal.aspx ).
   Dlouhé měsíce bylo pátrání po muži bezúspěšné. Až v červenci tohoto roku jej zadržela hlídka dálniční policie našich německých kolegů. Devětadvacetiletý muž byl vrchním komisařem odboru hospodářské kriminality obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
   Muž v období let 2016 až 2018 uvedl v omyl desítky zájemců o nákup automobilu, od kterých následně vylákal různé finanční částky. Celkem bylo zadokumentováno více než 160 případů se škodou přesahující 75 milionů korun.
   Obviněný muž několika desítkám zájemců o automobil vozidla za velmi výhodných podmínek skutečně dodal. U dalších potencionálních klientů tak vytvářel dojem úspěšného obchodníka, což vedlo k dalšímu zvýšení poptávky.
   Na konci září byl dopadený muž předán z Německa do České republiky a o den později rozhodl zlínský okresní soud o jeho vzetí do vazby. Následovat budou další procesní úkony, například výslech obviněného či návrh na podání obžaloby.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín