Do zaklíněného auta na železničním přejezdu narazil vlak
Do zaklíněného auta na železničním přejezdu narazil vlak
foto: Policie ČR Vsetín

Huslenky - V úterý 12. listopadu večer v obci Huslenky došlo na železničním přejezdu ke srážce osobního auto s osobním vlakem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda překročila čtvrt milionu korun.
V obci Huslenky jela včera krátce před osmou večer pětadvacetiletá řidička ze Vsetínska s vozidlem tovární značky Ford. Odbočila z hlavního tahu obcí a chtěla následně přejet železniční přejezd. V této chvíli nebylo výstražné světelné ani akustické znamení zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu v činnosti. Při nájezdu na železniční přejezd ale řidička najela předním pravým kolem mimo něj a auto zůstalo na přejezdu zaklíněno. To se již spustilo zabezpečovací zařízení. Řidička i se svým spolujezdcem rychle opustili vozidlo.
   K přejezdu mířila osobní vlaková souprava jedoucí ze Vsetína směrem do Velkých Karlovic. Došlo ke střetu vlaku s osobním autem.
   Při srážce nedošlo ke zranění osádky auta, obsluhy vlaku ani nikoho z dvanácti cestujících. Policisté provedli u strojvedoucího i řidičky dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. U obou byla negativní.          Sčítaly se i škody. Na autě činí třicet tisíc a na vlakové soupravě čtvrt milionu korun.
   Letos se jedná v okrese Vsetín o čtvrtý případ srážky vlaku s autem v prostoru železničního přejezdu. V loňském roce se žádný takový případ nestal.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín