Děsivý víkend na chatě. Žena zabila v Senince nožem manžela
Děsivý víkend na chatě. Žena zabila v Senince nožem manžela

Seninka (red.) Až 18 let může strávit za mřížemi jednašedesátiletá žena ze Vsetína. V sobotu totiž zavraždila na rekreační chatě svého manžela.
   Manželé trvale bydlící ve Vsetíně trávili víkend na chatě ve stráni pod lesem v Senince na Vsetínsku. Okolo 17. hodiny mezi nimi však došlo k hádce. Žena ji ukončila rázně - popadla kuchyňský nůž a několikrát bodla svého pětapadesátiletého manžela do hrudníku. Ten upadl do bezvědomí a přivolaný lékař rychlé záchranné služby mohl po neúspěšné resuscitaci už jen konstatoval smrt.
   „Z vyšetřování vyplývá, že oba manželé byli v době incidentu ovlivněni alkoholem. Jedenašedesátiletou ženu policisté na místě zadrželi a odvezli do policejní cely. Krajští kriminalisté provedli na místě důkladné ohledání místa činu, zajistili stopy a důkazy důležité pro trestní řízení a přizvali znalce z oboru zdravotnictví,“ sdělila tisková policejní mluvčí Lenka Javorková.
   Místní, kteří oba manžele znali, byli tragédií zaskočeni. Na manželský pár nebyla nikdy podána žádná stížnost, byli považováni za slušné lidi a muž za pohodáře. Podle všeho byl tedy za mordem alkohol a ženin zkrat.
Vyšetřovatelka krajské kriminální policie ženu v neděli obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň podala státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby. Ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.
   V letošním roce se jedná o třetí dokonanou vraždu ve Zlínském kraji.