Dealer celé roky zásoboval klienty na Valašsku marihuanou, kokainem a extází
Dealer celé roky zásoboval klienty na Valašsku marihuanou, kokainem a extází
Ilustrační foto

Vsetínsko - Vsetínští kriminalisté zmapovali několikaleté obchody osmadvacetiletého muže ze Vsetínska. Jeho zbožím byla nejen marihuana ale i extáze a kokain. Muže policejní komisař před několika dny obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
   V první polovině října si vsetínští kriminalisté došlápli na prodejce drog. V jejich rukou skončil osmadvacetiletý muž ze Vsetínska. Kriminalisté pracovali na zmapování činnosti tohoto muže několik měsíců. Získali informace za období od roku 2013. Zjistili, že muž prodával marihuanu a to v množství od několika desítek gramů po půl kila. Prodejní cena gramu se pohybovala v rozmezí od sta do sto dvaceti korun. Kriminalisté prozatím zjistili obchody v objemu téměř osmi kilogramů marihuany.
   Muž prodával marihuanu na několika místech vsetínského okresu, většina obchodů proběhla ve Vsetíně. Jeho odběrateli byli čtyři muži ve věku od jednadvaceti let do třiceti let. Muži byli ze Vsetínského okresu ale i ze zahraničí. Kriminalisté dále zjistili, že muž marihuanu sám nakupoval na několika místech Moravy.
   Kriminalisté zjistili, že marihuana nebyla jediným obchodním artiklem dealera. Muž obchodoval i s extází i kokainem. To, že muž obchodoval ve velkém, potvrdily nálezy při domovní prohlídce v jeho působišti. Kriminalisté nalezli sáčky se sušinou a také tablety zelené barvy a sáčky s krystalickými látkami bílé a okrové barvy. Provedené testy ukázaly na kokain a extázi. Bonusem potom bylo objevení financí souvisejících s mužovou kriminální činností. Jednalo se o půl milionu korun v Českých korunách a Eurech.
   Po vyhodnocení zjištěných informací policejní komisař dealera obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Kriminalisté se nadále zabývají činností tohoto muže. Jeho obchody s probíhaly na několika místech po celé České republice.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín