Čtvrtek plný dopravních havárií
Čtvrtek plný dopravních havárií
foto: HZS ZK

Zlínský kraj – Během čtvrtečního dne zasahovali hasiči u série dopravních nehod.

11:20 – Vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Holešov k nehodě osobního vozidla s cyklistou v části Všetuly. Hasiči poskytli zraněnému cyklistovi předlékařskou péči a předali jej přivolaným zdravotnickým záchranářům.

15:10 – Nehoda osobního automobilu a autobusu u Bzové nedaleko Bojkovic. Zde zasahovala profesionální jednotka ze Slavičína a jednotka dobrovolných hasičů z Bojkovic. V osobním automobilu cestoval řidič s dítětem a oba skončili v péči posádky ZZS. Hasiči předali Dráčka záchranáčka, dále provedli protipožární opatření a odpojení akumulátoru. Lidem z autobusu (43 osob) se nic nestalo a byl pro ně přistaven dopravcem náhradní autobus.

15:30 – Nehoda dvou osobních vozidel ve Vlachovicích. Profesionální jednotka z Valašských Klobouk provedla kontrolu zdravotního stavu osob. Dále zasypali hasiči provozní kapaliny sorbentem, odpojili akumulátor a provedli protipožární opatření. Po prošetření odklidili vozidla mimo komunikaci a vrátili se zpět na základnu.

18:40 – Profesionální jednotka z Uherského hradiště zasahovala u nehody tří osobních vozidel na ulici Velehradská. I zde předali hasiči Dráčka záchranáčka. Jeden pasažér skončil v péči posádky ZZS. Dále zasypali provozní kapaliny a odpojili u vozidel autobaterie. Po provedení všech úkonů a zprovoznění komunikace se vrátili na základnu.

HZS ZK