Cizinecká policie vyhostí několik cizinců. Objevila i tři falešné doklady
Cizinecká policie vyhostí několik cizinců. Objevila i tři falešné doklady

Zlínský kraj, Velké Karlovice - Čtyři mimořádné rozsáhlé kontroly provedla v lednu cizinecká policie. Zadržela 24 cizinců a tři padělané pasy. Cizince čeká vyhoštění.
   Policisté cizinecké policie, kteří v rámci výkonu služby vykonávají pobytové kontroly pravidelně, provedli zátah v Otrokovicích, Uherském Brodě, Uherském Ostrohu a ve Velkých Karlovicích. „Zajistili celkem 24 cizinců především z Ukrajiny a s 23 z nich zahájili správní vyhoštění. Mnozí z nich v České republice pobývali neoprávněně, nejdéle si pobyt u nás prodloužil cizinec, který překročil povolenou dobu pobytu o 80 dnů. V několika případech už policisté rozhodli o správním vyhoštění cizinců s dobou zákazu pobytu na území EU v rozmezí od 6 měsíců do 1 roku,“ informovala tisková mluvčí zlínské policie Lenka Javorková. Cizinci přijeli do České republiky za prací, ale pobývali u nás na polské pracovní víza, což je k výkonu zaměstnání neopravňuje.
   Během šřára se podařilo policii odhalit i tři padělané doklady, konkrétně se jednalo o poměrně nezdařilé padělky identifikačních karet Maďarska, které při kontrole předložili státní příslušníci Ukrajiny a Moldávie.
   Policisté budou v kontrolách cizinců pokračovat i dalších měsících.
ECHO Valašska