Chytli ho přímo při činu. Tašky měl plné cigaret
Chytli ho přímo při činu. Tašky měl plné cigaret

Zlínský kraj – V předešlých dnech zahájil vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže z Brna a to pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a krádež.

Obviněný se na Morkovicko vydal na návštěvu, při zpáteční cestě se vloupal do obchodu, který byl na trase. Protože je nezaměstnaný, chtěl si opatřit nějaké peníze. Kolem půl desáté večer zastavil na parkovišti naproti prodejny. S sebou si vzal dvě sportovní tašky. Překonal vstupní dveře a dostal se dovnitř. A začal plnit přinesená zavazadla. Sbalil bezmála dvě stě krabiček cigaret různých značek, několik balení tabáku, dvacet kusů větrových bonbónů a nezapomněl přihodit i dva bublifuky. Při krádeži uslyšel, že k obchodu přijíždí nějaké auto, k jeho smůle to bylo policejní vozidlo. Hlídka si všimla poškozených dveří, vešla do prodejny. Nejprve policisté uviděli tašku s kradenými věcmi, pak objevili samotného zloděje. Provedli u něj dechovou zkoušku, ta byla negativní. Pozitivní byl však test na drogy. Hlídka u muže našla i nějaké věci sloužící k užívání návykových látek. Při výslechu pak přiznal, že kradené věci chtěl prodat a peníze využít pro vlastní potřebu.

Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen mimo jiné i za trestný čin krádež. Vězení opustil loni v září. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, až do konce ledna příštího roku. Nyní je obviněný ve Vazební věznici v Olomouci. Za výše uvedenou trestnou činnost mu hrozí až tři roky vězení.

nprap. Ing. Barbora Balášová, Policie ČR Zlín