Chyceni při činu. Zloději kradli několikrát ve stejném domě
Chyceni při činu. Zloději kradli několikrát ve stejném domě
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Dva zloděje poslední listopadový víkend přistihli všímaví policisté přímo při krádeži v opuštěném domě. Muži si již převzali sdělení podezření pro trestný čin krádež.
   Dvojice zlodějů využila skutečnosti, že rodinný dům poblíž centra Valašského Meziříčí je delší dobu neobývaný. Do domu šli proto během listopadu několikrát krást. Poprvé se do něj vloupali v první polovině měsíce. Odnesli patnáct litrů pálenky z jablek i deset lahví jiného alkoholu, přibrali deku a polštář z ovčí vlny, petrolejovou lampu a soupravu růžového porcelánu. Celkově při této akci odnesli věci za třináct tisíc korun ke škodě devadesátiletého místního muže.
   Nic nenechali náhodě a od domu si vzali klíče. Vrátili se o pár dní později. Odemknuli si dveře a opět pobrali alkohol. Návštěva poslední listopadový víkend byla jejich poslední. Opět si odemknuli a vzali šest lahví alkoholu a ozdobnou sekerku. Narazili ale na všímavou policejní hlídku. Policisté si všimli otevřené branky u plotu a také uslyšeli zevnitř domu nějaké zvuky. Jejich předtucha se potvrdila. Policisté v domě našli osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí a opět let staršího muže z Bohumína. Oba muži skončili v poutech a na policejní služebně.
   Policisté dále zjistili, že oba muži stáli v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již několikrát před soudem. Nyní si převzali sdělení podezření pro trestný čin krádež. U soudu muži z Valašského Meziříčí hrozí trest dvou let vězení, jeho kumpánu o rok více.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín