Chtěl prodat běžecký pás, přišel o 120 tisíc
Chtěl prodat běžecký pás, přišel o 120 tisíc
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Čtyřiadvacetiletý muž ze Zlína inzeroval na sociální síti k prodeji běžecký pás za cenu šest tisíc korun. Ozval se mu zájemce, který chtěl, aby mu prodejce poslal zboží prostřednictvím přepravní společnosti s tím, že peníze za zboží i za přepravu mu zašle předem na bankovní účet. Muž s tím souhlasil a poslal mu číslo svého účtu a emailovou adresu.

Následně mu do emailu přišel odkaz na stránky přepravní společnosti. Ten byl ale falešný. Muž se prostřednictvím těchto stránek přihlásil se do svého internetového bankovnictví. Poté ještě zaslal zájemci svůj elektronický bankovní klíč a v mžiku přišel o 120 tisíc korun. Bankovní účet ihned zablokoval a přišel podat trestní oznámení.

Pachateli trestných činů podvod, neprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informaví hrozí v případě jeho vypátrání až osmiletý trest odnětí svobody.

!!! Vždy zkontrolujte originalitu stránek, kde vyplňujete svoje osobní nebo bankovní údaje. Odkaz na originální stránky nemá v názvu žádná vložená slova ani písmena, obsahuje pouze název společnosti!!!

Pokud něco prodáváte, nikdy nesdělujte nic víc, než číslo svého bankovního účtu!

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín