Během neděle naměřili policisté u tří řidičů více jak 1,5 promile alkoholu
Během neděle naměřili policisté  u tří řidičů více jak 1,5 promile alkoholu
Ilustrační foto

Valašsko - Během uplynulé neděle zjistili policisté v okrese Vsetín tři řidiče, kteří měli výsledek dechové zkoušky vyšší jak jeden a půl promile. Nejvyšší hodnota byla téměř tři promile.
   V neděli krátce před osmou hodinou ráno si v centru Vsetína všimli policisté projíždějící dodávky tovární značky Mercedes-Benz. Její řidič nebyl připoutaný a tak se rozhodli vozidlo zastavit a zkontrolovat. Za volantem seděl jednapadesátiletý muž ze Vsetínska. Při kontrole tento muž nepředložil řidičák a to z jednoduchého důvodu. Po uplynutí zákazu řízení motorových vozidel si nepožádal o jeho navrácení. Policisté zjistili u muže ještě zásadnější porušení pravidel. Při provedené dechové zkoušce u řidiče naměřili 2,94 promile. Následoval zákaz další jízdy a zahájení úkonů trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
   Tento řidič nebyl jediným nedělním hříšníkem, který nadýchal více jak jedno promile. Necelou hodinu po začátku neděle kontrolovali policisté v Rožnově pod Radhoštěm vozidlo Škoda Rapid. Jednapadesátileté řidičce z Frenštátu pod Radhoštěm naměřil přístroj při dechové zkoušce 1,81 promile. Velmi podobnou hodnotu zjistili policisté u pětatřicetileté místní ženy v Zubří a to krátce po deváté večer. Řídila vozidlo Škoda Fabia a výsledek zkoušky činil 1,77 promile.
   V obou těchto případech policisté zakázali ženám další jízdu, zadrželi jim řidičské průkazy a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín