Během necelého týdne zemřeli na Valašsku dva mladí motorkáři
Během necelého týdne zemřeli na Valašsku dva mladí motorkáři
foto: Policie ČR Zlín

Valašsko (lj, vm) Během necelého týdne zemřeli na Valašsku při dopravních nehodách dva mladí motorkáři. Oba ročník 1993. První z tragických nehod se stala ve čtvrtek (5. září), kde na silnici mezi obcemi Loučka a Branky havaroval motorkář. Ke druhé nehodě došlo v úterý 10. září navečer u Rožnova p. R.
   V prvním případě jel pětadvacetiletý motorkář krátce před šestou večer ve směru od obce Loučka směrem k obci Branky. V mírné levotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin se svým motocyklem tovární značky Kawasaki vyjel vpravo mimo vozovku do silničního příkopu. Po několika metrech narazil do betonové propusti. Motorkář zraněním způsobených při nehodě bohužel na místě podlehl.
Druhý motorkář z Valašskomeziříčska zemřel v úterý krátce před šestou hodinou navečer po střetu s osobním vozidlem u Rožnova p. R. na silnici I/58 poblíž sedla Pindula. Oba řidiči jeli ve směru od Rožnova p. R. na Frenštát p. R, přičemž mladý motorkář při předjíždění narazil do vozidla zn. Opel Astra, jehož řidič odbočoval vlevo. Po střetu utrpěl motorkář zranění, kterým na místě podlehl. Dvaačtyřicetiletého řidiče opelu z Valašskomeziříčska, který cestoval ve vozidle sám, odvezla z místa nehody rychlá záchranná služba s lehkým zraněním do valašskomeziříčské nemocnice. Dechová zkouška u něj požití alkoholu vyloučila.
   Na místě zasahovali policisté ze skupiny dopravních nehod, policisté z rožnovského obvodního oddělení, kriminalisté a k objasnění nehodového děje přizval vyšetřovatel i soudního znalce z oboru silniční dopravy. Míra zavinění obou účastníků je předmětem dalšího šetření.
   V letošním roce zemřelo na silnicích Zlínského kraje 12 lidí, z toho 5 motocyklistů, 1 cyklista, 1 spolujezdec, 3 řidiči a 2 chodci.