Autobus pohltily plameny. Zbyla z něj jen kostra
Autobus pohltily plameny. Zbyla z něj jen kostra
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Pět jednotek hasičů bylo v úterý krátce před polednem vysláno k obci Tichov na Zlínsku k rozsáhlému požáru autobusu a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Po příjezdu na místo byl autobus celý v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební práce a v dýchací technice s několika hasebními proudy vody požár uhasili do dvaceti minut.

Řidič, kterému za jízdy do kopce autobus začal hořet, si všiml dýmu v zadní části vozu. Ihned zastavil a bezmála čtyřicet cestujících tak stihlo včas vystoupit a odejít do bezpečné vzdálenosti. Nikdo z nich se nenadýchal kouře a ani nebyl zraněn. Hasiči cestujícím zajistili v tomto horkém počasí pitný režim, než pro ně přijede náhradní autobusová doprava.

Na místo požáru se dostavil územní řídící důstojník a vyšetřovatel, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda prozatím nebyla vyčíslena.

Vyšetřovatel hasičů šetřením zjistil, že příčinou požáru byla technická závada v motorové části autobusu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje