Auto se v Zubří srazilo se sanitkou. Na místo nehody letěl vrtulník
Auto se v Zubří srazilo se sanitkou. Na místo nehody letěl vrtulník
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zubří – Od desáté hodiny dopolední zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pacientku.

Ke střetu došlo v ulici U Bečvy v Zubří na Vsetínsku. Osobní vozidlo značky Renault Megane skončilo na střeše. Uvnitř vozu zůstal těžce zraněný muž. Jeho taktéž zraněná spolujezdkyně se před příjezdem hasičů dostala ven, a to i díky posádce sanitky a zdravotní sestře, která v době nehody jela kolem.

Hasiči přes zadní páté dveře, kde vytvořili prostor, vytáhli zaklíněného muže ven a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče byl na místo povolán vrtulník, který ho transportoval do nemocnice v Ostravě. Spolujezdkyně taktéž skončila v péči zdravotníků a byla převezena do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Sanitní vůz VW Transporter sjel mimo silnici, kde na rozdíl od osobního auta, zůstal stát na kolech. Převážející pacientku si převzali další zdravotníci a převezli ji do nemocnice. Tam skončila i dvoučlenná posádka rozbité sanitky.

Hasiči u vozidel provedli odpojení autobaterie, protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Velitel zásahu si na místo povolal vyprošťovací automobil ze stanice Zlín, pomocí něhož vytáhli osobní vůz i sanitku zpět na silnici.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje