Alkoholová „záhada“. Po bouračce chyběl řidič
Alkoholová „záhada“. Po bouračce chyběl řidič
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Zlínští dopravní policisté prověřují skutečně neobvyklou dopravní nehodu, při níž havarované vozidlo nikdo neřídil. To aspoň tvrdí pasažéři, kteří ve vozidle jeli. Vzhledem k tomu, že všichni tři nadýchali nemalé množství alkoholu, je pochopitelné, že se zřejmě skutečný řidič nechtěl dostat do problému.

Trojice mladých lidí ve věku 24, 25 a 30 let projížděla v noci ze soboty na neděli deset minut před jednou hodinou ráno Luhačovicemi po kruhovém objezdu ve směru na Uherský Brod. Řidič nezvládl řízení a po kruhovém objezdu jel rovně, přičemž projel jeho vnitřní částí. Prorazil přitom všechny pneumatiky, poškodil stožár a vozidlo zůstalo stát na protější straně. Dechové zkoušky u pasažérů ukazovaly hodnoty od 1,66 do 2,36 promile alkoholu. Všichni shodně tvrdili, že nikdo neřídil a řidič utekl.

Informaci o skutečném řidiči tohoto vozidla přijmeme na lince tísňového volání policie – 158 nebo na kterékoli policejní služebně. Věříme, že se v něm před Vánoci probudí svědomí a postaví se ke spravedlnosti čelem.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín