Agresivita bezdomovců v Holešově roste. Jeden z nich zaútočil na policistu nunchaky z kovových trubek
Agresivita bezdomovců v Holešově roste. Jeden z nich zaútočil na policistu nunchaky z kovových trubek
Ilustrační foto

Zlínský kraj – S rostoucí agresivitou osob bez domova či osob na okraji společnosti bojují v posledních dnech a týdnech strážníci holešovské městské policie. Při posledním incidentu napadl jednoho ze strážníků agresor podomácku vyrobenými nunchaky z kovových trubek.
„Městská policie Holešov registruje zejména v posledních třech měsících nárůst agresivity osob bez domova či osob ohrožených sociálním vyloučením, který je zpravidla zapříčiněn užíváním návykových látek, ať už alkoholu nebo drog v různých formách,“ uvádí velitel Městské policie Holešov Eduard Dlhopolček.

Poslední útok se ostatním vymyká svou brutalitou a použitým druhem zbraně vůči strážníkovi. Došlo k němu 19. listopadu při kontrole Amerického parku, odkud dvoučlenná hlídka městské policie slyšela hluk. U lavičky na tzv. dopravním hřišti se vyskytovala skupina pěti mužů, kteří zde popíjeli alkohol a porušovali tak obecně závaznou vyhlášku města Holešova o zákazu konzumace alkoholických nápojů na některých veřejných prostranstvích.

„Dále svým hlasitým jednáním osoby rušily noční klid. Osoby hlídka na základě své osobní a místní znalosti znala, jednalo se o osoby bez domova, příp. o osoby, které se v minulosti dopouštěly i opakovaně protiprávních jednání,“ doplňuje Dlhopolček.

Hlídka na tato protiprávní jednání muže upozornila a vyzvala je, aby svého jednání zanechali, uklidnili se a aby opustili park. Čtyři z mužů výzvu pochopili a svého jednání zanechali. Jeden muž však poslechnout odmítl a i přes opakované výzvy strážníků je stále vulgárně napadal.

„Následně po odstoupení od strážníků tento muž vytáhl tzv. nunchaky, které měl podomácku vyrobené ze dvou kovových trubek délky 30 cm spojených řetízkem a těmi na jednoho ze strážníků zaútočil,“ pokračuje Dlhopolček.

Muž nunchaky čtyřikrát agresivně zaútočil na hlavu strážníka, kterému způsobil tržnou ránu na hlavě a pohmožděniny rukou a zad. Díky zaujetí obranného postoje a za pomoci druhého strážníka i dalších přítomných mužů se napadenému strážníkovi podařilo útok odrazit a agresora zpacifikovat.

Na místo byla po incidentu neprodleně přivolána hlídka Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, která zraněného strážníka ošetřila.

Ve městě Holešov se jednalo o čtvrtý útok za posledních sedm týdnů. „I přesto budeme důsledně nadále provádět kontroly těchto osob, které se protiprávních jednání dopouštějí,“ uzavírá Dlhopolček.

Kateřina Nosková