Zloděj, který napáchal škodu za téměř dvě stě tisíc korun, skončil ve vazbě
 Zloděj, který napáchal škodu za téměř dvě stě tisíc korun, skončil ve vazbě
Ilustrační foto

Valašsko - Již delší dobu měli valašskomeziříčští kriminalisté a nejenom oni spadeno na čtyřiadvacetiletého muže z Rožnovska. Spojovali jej s majetkovou trestnou činností ve Valašském Meziříčí, Vsetíně i Hošťálkové. Muže se policistům podařilo zadržet minulý týden ve středu v Hranicích na Moravě. Začala práce na zdokumentování jeho konání.
   Kriminalistům se osobu podařilo spojit s patnácti skutky. V deseti případech se jednalo o krádeže kol nebo elektrokol. Kola kradl po vloupání do sklepů, kolárek i lodžií v mezipatře bytového domu. Využil příležitosti a kolo ukradl z neuzamčeného sklepa nebo garáže. Policejní komisař jej viní i z vloupání do restaurace, obchodů a církevních objektů. Tady kradl alkohol, cigarety, elektrické nářadí elektroniku a peníze.
   I když byl v mnoha případech připraven, nosil sebou pákové nůžky, ne vždy se vše podařilo. Na začátku května se chtěl zmocnit zaparkovaného auta na Trojáku v katastru obce Rajnochovice. Se Škodou Fabia se mu ale nepodařilo odjet.
   Místem působení zloděje, který těmito skutky napáchal škodu za více jak sto devadesát tisíc korun, bylo hlavně Valašské Meziříčí a to již od loňského září. Zajel několikrát do Vsetína a navštívil i Hošťálkovou. V květnu a červnu se přesunul do sousedního okresu a kradl v Hranicích na Moravě.
   Policejní komisař muže ve čtvrtek obvinil z trestných činů krádež a neoprávněné užívání cizí věci ve stadiu pokusu. Muž se ke svým skutkům doznal. Většinu věcí prodal.
Muž putoval v pátek k soudu a tentýž den skončil ve vězení. Nyní mu hrozí až pětileté vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín