Krajem obchází chřipka. Region je na pokraji epidemie
Krajem obchází chřipka. Region je na pokraji epidemie
Nemocnice se proti šíření chřipky chrání zákazem návštěv. foto: Ilustrační foto

Zlínský kraj, Valašsko - Chřipková a respirační onemocnění se šíří a ve všech nemocnicích v kraji platí zákaz návštěv. Po Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně začne zákaz návštěv platit také v nemocnicích v Uherském Hradišti, Kroměříži, Vsetíně Valašském Meziříčí a Novém Jičíně.
   „Ve zlínské nemocnici platí zákaz návštěv od pondělí 29. ledna, v sobotu 3. února začal zákaz platit v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici a od pondělka 5. února pak také ve Vsetínské nemocnici," uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská. Zákaz platí na všech lůžkových odděleních. Vedení nemocnic pak prosí návštěvníky ambulancí nemocnice, aby omezili svůj pohyb po areálu nemocnice.
   Na území celého Zlínského kraje již činí celková nemocnost akutních respiračních infekcí 1 687/100 000 obyvatel. Oproti minulému týdnu došlo ve Zlínském kraji k nárůstu nemocnosti u akutních respiračních onemocnění o 16 % a u chřipek o 137 %. „Dle této dynamiky, kdy došlo k vzestupu podílu chřipkových onemocnění, můžeme usuzovat, že celý Zlínský kraj je na počátku epidemie,“ sdělila Jana Hošková, ředitelka odboru protiepidemiologického Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.
   K plošnému zákazu návštěv přistoupila v pondělí 5. února také Nemocnice Valašské Meziříčí. „Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu,“ informovala tisková mluvčí skupiny AGEL a.s. Radka Miloševská s tím, že ke stejnému dni vyhlásila ze stejných důvodů plošný zákaz návštěv také nedaleká Nemocnice Nový Jičín, která rovněž patří do skupiny AGEL.
ECHO Valašska