Komunitní centrum Puntík je připraveno, epidemiologická situace však nedovolila otevřít
Komunitní centrum Puntík je připraveno, epidemiologická situace však nedovolila otevřít
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Nové komunitní centrum Puntík, které je určeno pro maminky s dětmi je již připraveno ke slavnostnímu otevření. Epidemiologické situace však stále nedovolila zahájení provozu a děti si tedy na využívání nově vzniklých prostor budou ještě muset počkat. Komunitní centrum je plně vybaveno hracím koutkem a vzniklo díky výhře v soutěži Obec přátelská rodině.
   „Když jsme začali tvořit Koncepci rodinné politiky, chtěli jsme zjistit jaké problémy trápí rodiny, které u nás v Rožnově žijí a co by jim mohlo pomoci. Jeden z častých podnětů byla absence místa v interiéru, kam by mohli zajít rodiče s dětmi. Na tento popud jsme se rozhodli takové místo vytvořit, a právě proto vzniklo Komunitní centrum Puntík,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
   Centrum Puntík se nachází v 1. patře obchodního domu Láz v Rožnově pod Radhoštěm a provozuje jej Středisko volného času. Děti se mohou těšit na plně vybavený hrací koutek od klouzačky, domečku, přes kočárky, ponk či další. Samozřejmě je zde připraven i prostor pro společné stolování, tudíž nechybí stolečky a židličky. Pro maminky je zde přichystáno zázemí v podobě gauče, lednice, varné konvice nebo mikrovlnné trouby. Pro celkové zútulnění prostor byla zvolena výmalba stěn, kde mohou děti vidět a poznávat různá zvířata. O výtvarnou tvorbu se postarala mladá rožnovská výtvarnice Štěpánka Polášková. Vznik komunitního centra byl podpořen projektem Obec přátelská rodině, a to ve výši 250 000 Kč.
   „Slavnostní otevření mělo proběhnout již v lednu, bohužel to však aktuální situace nedovolila. Společně všichni čekáme, až se opatření rozvolní a my zde budeme moci maminky a tatínky s dětmi pozvat, tak aby si komunitní centrum Puntík užili. V plánu je také připravovat programy pro děti, které je mohou zabavit, rozvíjet i vzdělávat, a to vše ve spolupráci se SVČ a maminkami,“ doplnil místostarosta Jan Kučera.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.