Kompostárna ve Vsetíně rozšířila provozní dobu
Kompostárna ve Vsetíně rozšířila provozní dobu
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Technické služby města Vsetína (TSVS), které provozují městskou kompostárnu za čistírnou odpadních vod na Poschlé, rozšiřují její provozní dobu. Nově je v některých dnech občanům přístupná i odpoledne a dokonce v sobotu.

Ve snaze vyjít vstříc zvýšené potřebě vsetínských občanů ekologicky likvidovat ořezy ze zahrad, ale také umožnit jim získat bezplatně kompost na zahrádky, prodloužily TSVS provoz kompostárny i na odpolední dobu a na sobotu. „V pondělky, středy a pátky bude kompostárna otevřena od 8 do 13 hodin, v úterky a čtvrtky od 8 do 17 hodin. Využít jejích služeb bude možné také v soboty vždy od 12 do 16 hodin,“ informoval ředitel TSVS Josef Stejskal s tím, že společnost tak reaguje na požadavky těch zahrádkářů, kteří nemohli služeb kompostárny využít v dopoledních hodinách například kvůli zaměstnání.

V nejbližších dnech by také mělo být obnoveno přistavování kontejnerů na drobné ořezy do zahrádkářských kolonií, které bylo před několika týdny přerušeno z důvodu závažné poruchy vozidla rozvážejícího a svážejícího tyto velkoobjemové nádoby. „Vozidlo by se mělo během několika dnů vrátit po opravě ze servisu a poté se okamžitě zapojí do rozvozu kontejnerů, aby nemuseli zahrádkáři ořezy ze stromů spalovat či vozit do kompostárny,“ dodal Stejskal.

Jiří Žůrek