Kalendář svozu odpadů přímo do mobilu
Kalendář svozu odpadů přímo do mobilu
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Od loňska funguje ve Valašském Meziříčí nový systém nakládání s odpady u rodinných domů. Jeho součástí je také aktualizovaný harmonogram svozu odpadů. Občané ho naleznou nejen v přehledných kalendářích, ale nově také přímo ve svém chytrém telefonu.
   V rámci změny systému nakládání s odpady si mohli a stále ještě mohou obyvatelé rodinných domů s trvalým bydlištěm ve Valašském Meziříčí zažádat o nové odpadové nádoby na papír, plast a bioodpad.
   Stejně jako loni pak radnice i pro rok 2021 připravila kalendáře Svozu odpadu u rodinných domů podle jednotlivých lokalit. „Občané si na přehledné kalendáře rychle zvykli. Jsme za to rádi, a proto jsme pro ně připravili jednu novinku. Jedná se o možnost stáhnout si kalendář přímo do chytrého telefonu a být tak vždy předem upozorněn na chystaný svoz,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová. Pro stažení online kalendáře na rok 2021 stačí navštívit webové stránky města www.valmez.cz. „Občané si na webu jednoduše vyberou soubor podle svozové lokality, v níž bydlí a přímo do jejich mobilu, tabletu či počítače se přenesou data jednotlivých svozů. Díky tomu budou zároveň na svoz upozorněni vždy den předem v 18.00,“ vysvětlil Radovan Vašíček z oddělení vnitřního informačního systému radnice.
   Do které svozové lokality patří, zjistí občané jednoduše na internetové adrese gis.muvalmez.cz v Mapě odpadů. V případě dotazů se mohou obracet také na Michala Lysáka, tel.: 571 674 527 nebo e-mail: lysak@muvalmez.cz.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí