Kalendář svozu odpadů přehledně v mobilu
Kalendář svozu odpadů přehledně v mobilu
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Stejně jako pro loňský rok i letos připravilo město Valašské Meziříčí přehledný harmonogram svozu odpadů od rodinných domů. Lidé si jej navíc mohou zdarma stáhnout přímo do svého chytrého telefonu.

Svoz odpadu od rodinných domů je ve Valašském Meziříčí rozdělen do pěti hlavních lokalit – Podlesí a Brňov, Juřinka a Lhota u Choryně, Bynina, Hrachovec a Krásno nad Bečvou, Valašské Meziříčí – město. „Pro občany připravujeme přehledné kalendáře s vyznačenými daty pro svoz komunálního odpadu, papíru, plastů a bioodpadu. Loni jsme připravili také variantu těchto kalendářů pro chytré telefony, která lidi na chystaný svoz předem upozorní. Protože se osvědčila a máme na ni kladné ohlasy, je zájemcům na webu města www.valmez.cz dostupná také verze kalendářů pro letošní rok,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová. Občané si na webu jednoduše vyberou soubor podle svozové lokality, v níž bydlí, a přímo do jejich mobilu, tabletu či počítače se přenesou data jednotlivých svozů. Díky tomu budou zároveň na svoz upozorněni vždy den předem v 18.00.

Upozorňujeme občany, že u vybraných ulic se z technických důvodů provádí svoz dle jiné oblasti. Jedná se například o ulice Na Vyhlídce a U Nemocnice, které se sváží podle harmonogramu Krásna nad Bečvou a části ulice Vodní, která se naopak sváží podle harmonogramu Valašské Meziříčí – město. Do které svozové lokality patří, zjistí lidé jednoduše na internetové adrese gis.muvalmez.cz v Mapě odpadů. V případě dotazů se mohou obracet také na Michala Lysáka, tel.: 571 674 527 nebo e-mail: lysak@muvalmez.cz.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí