Jízdní řády vsetínské MHD čekají úpravy, starosta kritizuje dopravce za skluz
Jízdní řády vsetínské MHD čekají úpravy, starosta kritizuje dopravce za skluz
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Avizované březnové změny v jízdních řádech MHD, které reagují na podněty cestujících, proběhnou nakonec ve dvou etapách. Jedna část nabude platnosti 7. a druhá 28. března. Starostu Jiřího Růžičku o tom informoval dopravce Z-Group bus (dříve ČSAD Vsetín).
   „Během zpracovávání změn v jízdních řádech jsme zjistili, že dohodnutých úprav je tolik, že si to vyžádá kompletní přepracování linek 1 a 5. Toto je prakticky nereálné stihnout k datu 7. března (tzn. k termínu plánovaných celostátních změn v jízdních řádech – pozn.). Proto je potřeba, aby byl termín části změn jízdních řádů posunut na 28. března,“ vysvětlil oblastní ředitel Z -Group bus Jan Širc.
„Zapracování veškerých změn v jízdních řádech jsme požadovali k 7. březnu. Od dopravce se mi opakovaně dostalo ujištění, že tento termín bude splněn. Aktuální situace je jiná a já jsem velmi nespokojen. Zvažuji proto vůči dopravci uplatnění sankcí,“ prohlásil starosta Jiří Růžička.
   Změny v jízdních řádech MHD, které vejdou v platnost 7. března, budou menšího rozsahu. Dotknou se linek 2, 5, 6, 8 a 16, ostatní prozatím zůstávají beze změn. Upravené jízdní řády naleznete níže v přílohách a po nabytí jejich platnosti také na webu www.idos.cz.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín