Jela rychle, pod vlivem drog a navíc v kradeném autě

Krhová - V pondělí 2. února dopoledne se dopravní policisté, jako téměř každý den, věnovali dodržování předepsané rychlosti řidičů v obcích. S radarem zamířili do obce Krhová, kde krátce po desáté hodině dopoledne změřili a následně zastavili řidičku ve vozidle zn. Volkswagen, která překročila rychlost v obci o 15km/h. Následovala dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem a poté test na omamné a psychotropní látky, který jedenatřicetileté ženě z Valašského Meziříčí vyšel pozitivně na pervitin. Během silniční kontroly navíc policisté zjistili, že je po vozidle vyhlášené celostátní pátrání. Automobil zmizel v neděli kolem poledne z přístřešku u domku v Hutisku – Solanci pětašedesátileté majitelce. Prvotní podezření, že auto vzal majitelce bez svolení její sedmnáctiletý syn, se potvrdilo. Chlapec seděl jako spolujezdec v kontrolovaném volkswagenu. Policisté ho pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci na místě zadrželi.
Řidičku kolegové převezli do nemocnice, kde se vzhledem k pozitivnímu testu na drogy podrobila odběru krve a moči. Ženě hrozí za překročení rychlosti a především jízdu pod vlivem narkotik ve správním řízení pokuta až 20 000 korun a zákaz řízení až na jeden rok.
   Neoprávněné užívání vozidla VW ze strany sedmnáctiletého hocha policisté nadále řeší. Za trestný čin neoprávněné užívání cizí věci trestní zákon ukládá až dvouletý trest odnětí svobody.
                                     por. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Vsetín