Hasiči z Juřinky byli po pěti letech poraženi, ale na titul vicemistr Zlínského kraje jsou pyšní

Val. Meziříčí - V sobotu 28. července se konalo krajské kolo soutěže družstev SDH SH ČMS v požárním sportu na letním atletickém stadionu ve Valašském Meziříčí. Tato soutěž proběhla pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a za podpory města Valašské Meziříčí. Soutěžilo se ve třech disciplínách a to štafeta 4 x 100 m, běh na 100 m s překážkami a požární útok.
   Do závodu se probojovalo ze Zlínského kraje celkem 8 družstev mužů a 8 družstev žen a 2 účastníci loňského MČR z Prahy. Do republikového kola postupuje pouze vítěz z každé kategorie. V kategorii žen se na prvním místě umístily stejně jako v loňském roce Komárovice s počtem bodů 3.
   U mužů byla soutěž o postup napínavá jako každý rok do samého závěru. V disciplíně štafeta 4 x 100 m nenašli muži z Juřinky přemožitele, když doběhli s časem 58, 82 sec, ve složení Skalka T., Rudolf R., Šuba R. a Vaculín P, druhou příčku obsadil Lukov 62,66 sec. a třetí Oznice 63,07 sec.
   Dále následovala disciplína 100 m s překážkami, kde kralovala Oznice s časem 99,40 sec. (součet 6 nejlepších časů), druhá Juřinka 108,97 sec.
   Poté následovala disciplína pravdy a to požární útok. Každé družstvo mělo možnost dvou pokusů. Požární útok se nám nepovedl dle našich představ a tak jsme brali pouze 6 místo.
   Tento nezdar pomohl našemu velkému rivalovi z Oznice, který se tímto probojoval na MČR do Liberce, kde bude reprezentovat Zlínský kraj.
Celkové umístění kategorie muži:
1. Oznice, 2. Juřinka, 3. Velký Ořechov.
Juřinku reprezentovali Šuba Radek ml., Burda Libor, Burda Jaromír, Skalka Tomáš, Gut Zdeněk, Horák Zdeněk ml., Rudolf Radek, Vaculín Petr, Škrobák Jaroslav a Sabo Josef. Realizační tým tvoří vedoucí družstva Horák Zdenek st., Konvičný Pavel a trenér Šuba Radek st.
   S největší pravděpodobností byla letošní účast a druhé místo na krajské soutěži naším posledním větším úspěchem. Tuto volnočasovou aktivitu provozujeme už osmou sezónu na nejvyšší úrovni, což je hodně dlouhá doba, která nás stála spoustu sil a hlavně času. Po celou dobu jsme se snažili dělat našemu městu potažmo Juřince dobrou reklamu, což si myslím, že se nám beze zbytku povedlo.
Ale jak říká pořekadlo, nikdy neříkej nikdy …
   Velký dík patří našemu zřizovateli městu Valašské Meziříčí, všem fanouškům a sponzorům, kteří nás celou dobu podporují.