Fotbalové naděje trénují naplno
Fotbalové naděje trénují naplno
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Přes sedm desítek malých fotbalistů ve věku od 6 do 11 let tráví závěr července na atletickém stadionu a přilehlých sportovištích. Koná se zde totiž oblíbený DEZA fotbalový kemp, který tradičně pořádá oddíl kopané TJ Valašské Meziříčí.
   „Stejně jako v průběhu předchozích ročníků i letos se vedle našich zkušených trenérů dětem věnují také ligoví trenéři z FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc, SFC Opava nebo FC Fastav Zlín. V programu se zaměřují na rozvoj pohybových dovedností a techniku práce s míčem,“ představil tréninkovou náplň Antonín Hořín, manažer oddílu kopané TJ Valašské Meziříčí a pokračoval: „Velké díky za možnost kemp uspořádat patří společnosti DEZA, městu Valašské Meziříčí a dalším partnerům. Poděkování si ale zaslouží také všichni trenéři, celý organizační tým, rodiče a hlavně naši malí fotbalisté.“ Pomyslným vyvrcholením kempu se stane oblíbený ROBE Valmez cup pro věkovou kategorii U13-U12 a mladší, který bude probíhat celou sobotu 31. července.
   Kemp i turnaj dlouhodobě podporuje také valašskomeziříčská radnice. „Jsem rád, že po vynucené pauze způsobené koronavirem, mohou děti opět sportovat. Organizátoři mají kemp jako vždy skvěle připravený a malí fotbalisté se už během prvních dnů zvládli naučit spoustu nových věcí,“ pochválil pořadatele starosta Robert Stržínek a dodal: „Vysoká úroveň práce s fotbalovou mládeží v našem městě je nejlepší cestou, jak si vychovat vlastní kvalitní hráčskou základnu. To je ostatně i důvod, proč práci s dětmi ve valašskomeziříčských oddílech a klubech pravidelně podporujeme.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí