Oficiální rozloučení a uložení urny Dany Zátopkové na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku proběhne v pátek 18. září
Oficiální rozloučení a uložení urny Dany Zátopkové na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku proběhne v pátek 18. září
foto: Filip Jandourek

Rožnov - Oficiální rozloučení s olympioničkou Danou Zátopkovou je připraveno na pátek 18. září 2020 v 16h.Urna bude uložena na Valašském slavíně v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. V pátek od 15h bude pro veřejnost vstup do areálu muzea zdarma, tak aby se mohl rozloučení s Danou Zátopkovou zúčastnit kdokoliv.
   Jelikož Dana Zátopková zesnula na jaře roku 2020 ve věku 97 let v období, kdy bylo zakázáno se scházet ve větším počtu lidí, byl její pohřeb zorganizován pouze v komorním duchu. Atletická legenda Dana Zátopková navštěvovala Rožnov pod Radhoštěm pravidelně a byla u mnoha důležitých událostí, jako bylo například oficiální otevření atletického areálu Dany Zátopkové. V pátek 18. září bude od 15h otevřen areál Dřevěného městečka pro veřejnost zdarma, a připravena je cimbálová muzika, kterou měla Dana Zátopková velmi v oblibě. Na rozloučení nebudou chybět také zástupci Českého olympijského výboru a její přátelé, kteří se s ní chtějí rozloučit. Uložení ostatků vedle jejího manžela proběhne na hřbitově Valašský Slavín. Následující den 19. září proběhne tradiční závod rodným krajem Emila Zátopka.
   „Dana Zátopková byla velmi energická žena a vše kolem ní bylo vždy naplněno smíchem. Tohle setkání či rozloučení by nemělo být o smutku, ale o vzpomínání na Danu s úsměvem. Zvu všechny, kteří měli Danu rádi, aby si v pátek odpoledne udělali čas a přišli na Danu Zátopkovou společně s námi zavzpomínat,“ uvedl starosta města Radim Holiš.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.