Dvacet bytů zvláštního určení ve Vsetíně projde rekonstrukcí
Dvacet bytů zvláštního určení ve Vsetíně projde rekonstrukcí
dps na Ohradě foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Vsetínská radnice plánuje letos rekonstruovat celkem dvacet bytů v domech zvláštního určení Pod Žamboškou na Rybníkách a na ulici Generála Klapálka na Ohradě. Práce by měly započít již v březnu.
   V domech č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou město provádí rekonstrukce bytů průběžně již od roku 2018. Do současnosti se dotkly 29 bytových jednotek. „V březnu bychom chtěli zahájit rekonstrukci celkem osmi bytů 1 + kk v domě číslo popisné 1580. O dva měsíce později by ve stejném domě měly přijít na řadu ještě tři byty 2 + kk a v sousedním domě číslo popisné 1579 pak jeden byt 2 + kk,“ nastínil starosta Jiří Růžička s tím, že rekonstrukci bytového fondu plánuje radnice počínaje březnem také v domě č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka. „V tomto případě se stavební úpravy dotknou osmi jednopokojových jednotek,“ doplnil starosta.
   Rekonstrukce v domech zvláštního určení spočívají ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.
   Na letošní rok naplánovaná rekonstrukce celkem 20 bytů v domech zvláštního určení si vyžádá z městského rozpočtu 11 milionů korun.
Michal Horský