Děti se na hřišti osvěží v mlhovišti
Děti se na hřišti osvěží v mlhovišti
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - Nejnavštěvovanější dětské hřiště na ulici Vodní se od 5. června pyšní novou herní plochou, kterou ocení děti hlavně v parných letních dnech – Smart hřiště s mlhovištěm.
   Bezpečný a na míru vybudovaný unikátní herní prvek je odpružený a oživený obrazci s motivy mořského světa. „Díky vestavěné vodní sprše v podobě velryby a funkční nerezové mlžné sprše se mohou děti v letních dnech dočkat neobvyklého a hravého osvěžení,“ uvedla  místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO). V chladnějších měsících pak může být mlhoviště využíváno jako multifunkční herní plocha s malou trampolínou. Ta je vůbec první na veřejném dětském hřišti ve Valašském Meziříčí. „Věřím, že novinka přinese dětem spoustu zábavy a udělá jim velikou radost,“ přeje si místostarostka.
V bezprostřední blízkosti nové atrakce se nachází hlína, do které již byla zaseta tráva. „Brzy tak nebude po terénních úpravách ani památky,“ ujišťuje Michal Lysák z odboru komunálních služeb městského úřadu.
   Dětské hřiště vzniklo v roce 2005 a stále se rozrůstá o další prvky a mobiliář. „Velký podíl má na tom společnost Jacobs Douwe Egberts, která každoročně poskytuje nemalý finanční dar,“ uvedla Yvona Wojaczková.
Ing. Vendula Králová, MěÚ Valašské Meziříčí