Cyklostezka Bečva zahajuje sezonu
Cyklostezka Bečva zahajuje sezonu

Rožnov – Cyklisté a sportovci z Rožnova pod Radhoštěm a okolí se letos opět mohou přidat k tradiční akci, která oficiálně otevírá novou sezonu na kole. V sobotu 14. května 2022 se i s rožnovskou účastí uskuteční tradiční Zahájení sezony na Cyklostezce Bečva. K jízdě se připojí také účastníci projektu Do práce na kole (DPNK). Z Rožnova pod Radhoštěm se vyjíždí v sobotu 14. května přibližně v 8.15 hodin od Turistického informačního centra na Masarykově náměstí.

Z místa startu mají účastníci před sebou zhruba 40 km jízdu po Cyklostezce Bečva až do Hranic na Moravě, do známého pohostinství Na střelnici (souřadnice: 49.5396039N, 17.7216767E). „Zde bude od 11 hodin připraven zajímavý hudební program či aktivity pro děti - například koncert kapely Olomoucky dixieland Jazz band, pro děti hopsavá show, klokaní boty a další aktivity. Připravena bude také tombola s více než třiceti zajímavými cenami (vyhlášení tomboly v 13 hodin), jako např. dárkový poukaz na 3 000 korun do obchodu s potravinami, 700 korunové poukázky na vstup na bazén, dárkové balíčky nebo různé šikovné věci pro cyklisty,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Všichni účastníci dostanou na startu v Rožnově v Turistickém informačním centru (cca v 8.15 hodin) drobný dárek – poukázku v hodnotě 50 korun na občerstvení v cílovém místě jízdy a také lístek do tomboly.

Na otevírání nové sezony nebudou chybět ani někteří účastníci květnové cyklistické výzvy Do práce na kole. „V rámci projektu DPNK děláme pravidelně společné akce účastníků, takže i tentokrát se někteří z nich účastní otevírání cyklostezky Bečva. Rádi se k akci přidáme a doufám, že nás bude co nejvíce,“ uvedla koordinátorka projektu Do práce na kole Iveta Dorotíková z Odboru strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov p. R.

Více informací o zahájení sezony na Cyklostezce Bečva najdete na webu www.cyklostezkabecva.cz.

Bc. Marek Havran, MěÚ Rožnov pod Radhoštěm