Chodci ve Valmezu jsou vidět
Chodci ve Valmezu jsou vidět
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – V úterý 16. února proběhla u přechodů pro chodce ve Valašském Meziříčí další z preventivních akcí městské komise BESIP s názvem Být viděn. Strážníci během ní rozdávali reflexní pásky a další prvky chodcům.
   Od sedmé hodiny ranní stáli u přechodů na ulicích Králova, Vsetínská, Šafaříkova, Sokolská a Smetanova strážníci a preventisté Městské policie Valašské Meziříčí. „Prvňáčkům a druháčkům jdoucím do školy, ale také dalším chodcům rozdávali reflexní pásky a další prvky. Je důležité lidem neustále připomínat, že být viděn nejen při přecházení silnice, je v zimních měsících nezbytné pro jejich bezpečnost,“ přiblížila průběh preventivní akce Soňa Valchářová, vedoucí odboru dopravně správních agend radnice.
   „Chodci patří mezi nejvíce ohrožené účastníky dopravního provozu a je moc dobře, že se komise BESIP spolu s našimi strážníky zaměřuje na jejich bezpečnost,“ navázala místostarostka Zdislava Odstrčilová a dodala: „Je to zároveň další krok k naplnění takzvané Vize nula a naší strategie bezpečnosti silničního provozu na roky 2021-2030. Jejím hlavním cílem totiž je: Valašské Meziříčí – město bez závažných dopravních nehod.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí