AKTUALIZACE: Tři mrtvá těla ve zlínském domku. Šlo o násilný čin
AKTUALIZACE: Tři mrtvá těla ve zlínském domku. Šlo o násilný čin

Zlínsko - V případu nálezu tří mrtvol v jednom ze zlínských domků na Podhoří, o kterém jsme vás informovali v úterý, došlo k mírnému informačnímu posunu.
   Kriminalisté tady od pondělního odpoledne prověřují úmrtí tří osob - šedesátileté ženy a jejích dvou potomků, čtyřiatřicetileté dcery a sedmatřicetiletého syna. Rodina bydlela v pronájmu a s nikým ze sousedů se nepřátelila. Podle lidí se chovali divně, izolovali se a sourozenci se údajně dokonce vydávali za partnery.
   Jejich těla nalezl manžel šedesátileté ženy, který přijel po několika měsících na návštěvu, jelikož s manželkou trvale nežil. Jelikož bylo zamčeno, nakoukl dovnitř oknem a uviděl ostatky svých příbuzných. Zavolal policii a hasiči se následně s pomocí techniky dostali dovnitř.
   Jasněji už je také v tom, jak trojice z tohoto světa odešla. Původně se údajně pracovalo s verzí otravy oxidem uhelnatým. „Mohu potvrdit, že došlo k násilnému trestnému činu,“ uvedl státní dozorující zástupce Leo Foltýn, ale k ničemu dalšímu, stejně jako policie, se nechtěl vyjadřovat. O to více se jitří představivost sousedů. Podle jednoho svědectví sousedky, která zaslechla rozhovor kriminalistů, se na zemi i stěnách nacházela krev. Podle jiné verze měl muž na hlavě igelitový sáček. O tom, jak k tragédii došlo, rozhodne s konečnou platností až nařízená soudní pitva. Jisté je pouze to, že rodina zemřela již před několika měsíci.
   TV Prima přišla s teorií, že za smrtí rodinných příslušníků stojí blíže nespecifikovaná sekta, jejímiž byli členy.
   Ať tak či onak, mnoho možností nezbývá. Rodinu buď vyvraždil nějaký maniak a nebo byl vrahem jeden z rodiny, který se poté sám zabil. Konečně mohlo jít o dobrovolnou sebevraždu všech členů rodiny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         V domě byly nalezeny také tři mrtvé kočky, každá zavřená ve své přepravce, a dvě zanedbané, ale živé suchozemské želvy. Blesk.cz na základě informací sousedů přišel dále s informací, že rodina nejspíše nepracovala, nicméně platila vysoké nájemné. Za pronájem velké vily chtěla podle TV Nova její majitelka už před pěti lety 20 tisíc korun měsíčně. 
ECHO Valašska