Agresivní zloděj poranil při zákroku policistu. Za násilí proti úřední osobě mu hrozí až 4 roky vězení

Val. Meziříčí - Kriminalisté stíhají muže, který v opilém stavu, kdy byl velmi agresivní, zranil při zadržení policistu. Obviněného přistihla při krádeži zboží v supermarketu ochranka, které se snažil utéct. Po celou dobu byl muž velmi útočný jak vůči ochrance, tak policistům, kterým opakovaně vyhrožoval fyzickou újmou. Za trestné činy násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.
   Ve čtvrtek 9. dubnma krátce před jednou hodinou odpoledne přivolali z jednoho valašskomeziříčského supermarketu policejní hlídku ke krádeži zboží a následné potyčce mezi agresivním zlodějem a ochrankou. Když přijeli policisté na parkoviště k supermarketu, uviděli na zemi ležet muže a na něm pracovníka ostrahy, který se ho snažil držet na místě. Zpacifikovaný muž už z dálky přicházejícím policistům vulgárně nadával. Bylo vidět, že se chce pracovníkovi ostrahy za každou cenu vysmeknout, proto policisté spěchali k němu a muže spoutali. Od pracovníka ostrahy se dozvěděli, že ukradl v supermarketu zboží, především potraviny, za téměř 1 900 korun. Detektiv bezpečnostní agentury dále uvedl, že muže za pokladnou oslovil, ten ho však násilím odstrčil a dal se na útěk. Pracovník běžel za ním a na parkovišti ho dostihl. I přes aktivní bránění se ostraze ve spolupráci s dalším náhodným kolemjdoucím podařilo nakonec násilníka zpacifikovat. Ukradené věci, které měl muž v batohu, byly vráceny do prodejny.
Zadržený pětatřicetiletý muž s trvalým bydlištěm v Bystřici pod Hostýnem neustále policisty slovně urážel, vyhrožoval jim, že si je v civilu najde a vyřídí si to s nimi. Kolegové ho hodlali posadit do služebního auta a odvést na policejní služebnu. Tomuto se muž aktivně bránil. Snažil se policistům podrazit nohy, strkat do nich, kopal kolem sebe a odmítal nastoupit do auta. Za pomocí hmatů a chvatů sebeobrany se hlídce podařilo muže do vozidla dostat. Když už seděl uvnitř, prudce udeřil hlavou do hlavy policisty, který byl vedle něho a zrovna ho poutal bezpečnostním pásem. Úderem hlavy přivodil kolegovi poranění v obličeji s nutným šitím. Po celou dobu muž na policisty slovně útočil, vyhrožoval jim a jejich rodinám fyzickou újmou, vypálením jejich domů a zapálením aut.
Na obvodním oddělení se muž podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,26 promile. Odpoledne byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho policejní hlídka v pátek ráno po vystřízlivění eskortovala zpět do policejní cely. Během dne ho pak kriminalisté vyslechli a sdělili mu obvinění hned ze tří trestných činů: násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a krádež. Je stíhán na svobodě, ze zadržení ho policisté propustili v pátek večer.
                                 por. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Vsetín