10 000 kroků kolem Valašského Meziříčí pro lepší kondici i zdraví
10 000 kroků kolem Valašského Meziříčí pro lepší kondici i zdraví
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Valašské Meziříčí se připojí k dubnové výzvě 10 000 kroků, která má motivovat občany k pravidelné chůzi a zdravému životnímu stylu. Během celého dubna si mohou zaznamenávat své procházky po městě i do okolí, za ušlé kilometry poté získat body a ti nejlepší i odměny.
   Výzva 10 000 kroků od spolku Partnerství pro městskou mobilitu se snaží vrátit chůzi jako nejpřirozenější lidský pohyb zpět do našich životů, a to jak za účelem dopravy, tak i trávení volného času. Cílem není ujít denně 10 000 kroků, ale začít chodit pravidelně a více než dosud. „Pravidla jsou velmi jednoduchá. Účastnit se může kdokoliv starší 18 let, stačí jen v průběhu dubna vyplnit registrační formulář. Jak dlouhé a časté procházky bude podnikat je zcela na něm. Nesmí ale zapomenout danou aktivitu zaznamenat,“ vysvětluje podmínky Alena Střítezská, koordinátorka výzvy 10 000 kroků ve Valašském Meziříčí. Registraci mohou zájemci provést na webu www.desettisickroku.cz. Do svého profilu budou poté průběžně nahrávat proběhlé aktivity, které si zaznamenají na libovolném zařízení (mobilní telefon, chytré hodinky apod.).
   „Přihlášení zájemci se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Každá zapsaná aktivita je následně bodově ohodnocena, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho hmotnost. V celkovém hodnocení se tam může umístit i senior nebo účastník s vyšší váhou. V závěru budou na městské i celostátní úrovni vyhlášeni nejaktivnější chodci a získají drobnou pozornost,“ doplňuje Střítezská. Výzva proběhne v rámci aktivit Zdravého města Valašské Meziříčí.
   „Chůze je nejpřirozenější způsob pohybu, který posiluje tělo i mysl. V této době, kdy jsme vystaveni náročným zkouškám, se může stát svižná procházka skvělým řešením na naše trápení,“ připomíná myšlenku výzvy 10 000 kroků místostarostka Zdislava Odstrčilová a pokračuje: „Přímo ve městě i v jeho nejbližším okolí se můžeme vydat na nespočet zajímavých procházek. Je to tedy skvělá příležitost udělat něco pro své zdraví a zároveň obdivovat i krásnou přírodu a historii Valašského Meziříčí.“ Tipy na atraktivní procházky v okolí města nabízí na svých stránkách také Turistické informační centrum Valašské Meziříčí.
Veronika Davidová, referent odboru školství, kultury a sportu