Měl by Klaus kvůli amnestii viset nebo ne?
Měl by Klaus kvůli amnestii viset nebo ne?

Novoroční přísně tajná amnestie Václava Klause, osvobozující korupčníky, tuneláře, podvodníky a další gaunery v těch největších ekonomických kauzách, byla překvapením dokonce i pro členy vlády, kteří se v normálně fungujících demokratických zemích na jejím vytváření podílejí. Dle doživotně amnestovaného Václava Klause jsou ale takové zdržující eurodemokratické výmysly zcela zbytečné, neboť celý tvůrčí proces při vzniku amnestie proběhl standardně v okruhu tří vysoce právně kvalifikovaných Klausových poradců. Prezident dodal jen zadání v podobě předem připraveného seznamu svých známých zločinců a odsouzených sponzorů, které je třeba propustit na svobodu. „Prostí lidé smysl amnestie pochopí až časem. A teprvé poté se z ní budou také radovat,“ hájí své dílo Klaus a před četnými kritiky z řad odborné veřejnosti se odvolává na obdobné Putinovy zákonodárné aktivity.
   Prozatím však nic nechápající národ zuří a radikálové žádají okamžitou Klausovu defenestraci z nejvyšší hradní cimry i s Jaklem, Hájkem a dalšími Hradem tutlanými autory amnestie.
   Bouří se i starostové a ředitelé základních škol, kteří nechtějí, aby Klaus nadále visel v jejich kancelářích a třídách. Na protest proti amnestii jeho portréty ze zdí sundali. „Nechci, aby se děti celý den dívaly na takovou záškodnickou kreaturu. Mohlo by jim to uškodit v duševním vývoji. To tam můžu zrovna pověsit Babinského nebo Kájínka,“ říká např. ředitel základní školy v Kozlovicích Jan Šídlo. Hned se ale opravuje, že to s přirovnáním  dost přehnal, protože oba pověstní trestanci v porovnání s Klausem vlastně nenapáchali vůbec žádnou škodu a v tomto světle by se na ně mělo nahlížet jako na zcela nevinné a bezúhonné osoby.
   Podobně to vnímá i starosta Březochlup František Pikola. „Takový národní arcizrádce a mafián nebude viset v mé pracovně,“ říká starosta a tvrdí, že se mu ulevilo, protože předtím, kdykoliv se na podobiznu podíval, popadlo ho nutkání něco ukrást.  
   Klausovi uctívači však mají za to, že by vyhlašovatel amnestie viset měl. Např. zkušený kmotr z ODS a současný ministr spravedlnosti Pavel Blažek, vzezřením a projevem připomínající komunistického prokurátora, přiznává, že o amnestii věděl. „Pan prezident má právo dělat si, co chce. Tak je to správné. Pořádek musí byt! Klaus viset musí!“ říká důrazně Blažek, jemuž se v Brně pro mafiánské čachry přezdívá don Pablo. „Navíc mi pan prezidentský poradce Jakl pohrozil, že jestli amnestii s Péťou (Nečasem) nepodpoříme, tak dostaneme od padre Klause každý rákoskou pětadvacet na holou a k tomu nám svrhne vládu, jak to udělal Topolánkovi. Přijdeme o koryta a já pomašíruju zpátky do Brna a Nečas do Rožnova!“
   Stejného názoru je i nikotinem konzervovaná senátní politická fosilie Jaroslav Kubera. „Sundávat Klause před ukončením volebního období  je dětinské. Jde o pokleslý politický boj. Měl by viset až do svého konce,“ tvrdí tradičně pomýlený Kubera, který na amnestii vůbec nic závadného neshledává.
   A s občanským demokratem Kuberou zřejmě zcela poprvé souhlasí i většina lidu a národem se unisono nese: „Za amnestii a další nesčetná neřádstva by Klaus rozhodně viset měl, a to nezávile na ukončeném mandátu!“