Zlínská univerzita obhájila pozici nejlepší české vysoké školy v oborech zaměřených na obchod, management, účetnictví a finance
Zlínská univerzita obhájila pozici nejlepší české vysoké školy v oborech zaměřených na obchod, management, účetnictví a finance

Zlínský kraj - Kdo hledá kvalitní studium ekonomie v Česku, měl by zamířit na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). V žebříčku vysokých škol v oborech zaměřených na obchod a management a v žebříčku škol v oborech zaměřených na účetnictví a finance, které letos v listopadu vydala respektovaná britská společnost Times Higher Education, se zlínská univerzita umístila nejlépe z českých vysokých škol, server Zlin.cz o tom informoval Jan Malý z tiskového oddělení zlínské univerzity.
   Univerzita Tomáše Bati (UTB) tak navázala na své prvenství, kterého dosáhla už v loňském roce. V celosvětovém srovnání jí v obou žebříčcích patří příčka 401 - 500.
   Ekonomické obory jsou na UTB vyučovány na Fakultě managementu a ekonomiky. Ta spolupracuje s řadou vysokých škol po celém světě. Její posluchači mohou během studia využít řady nadstandardních možností rozvoje. Například mohou získat titul také na partnerské britské univerzitě v Huddersfieldu, v magisterském studiu pak mohou absolvovat kurz Firms and Competitiveness, který se koná již několik let ve spolupráci s americkou Harvard Business School v Bostonu. Fakulta organizuje také speciální program pro nadané studenty a aktivně rozvíjí jejich manažerské a praktické kompetence s důrazem na propojení s praxí. Studenti v rámci projektu absolvují praxi ve firmách a s manažery firem se setkávají také na přednáškách. Vzhledem k tomu, že UTB se profiluje jako podnikatelská univerzita, nabízí fakulta prestižní kurz Podnikatelské akademie, který formuje dovednosti studentů k jejich ekonomické samostatnosti a schopnosti reálně podnikat. Pro lidi z praxe nabízí fakulta vzdělávání např. prostřednictvím projektu Baťova manažerská škola.
   „V krátké době tak UTB opět boduje v mezinárodním srovnání. V říjnu totiž zveřejnila britská společnost QS Ranking výsledky žebříčku celkové kvality vysokých škol v oblasti střední a východní Evropy a Střední Asie, kde se zlínská univerzita oproti loňsku zlepšila o sedm pozic a zaujala 85. místo z 350 škol hodnoceného regionu," dodal Malý.
Irena Frolová, Zlin.cz