O děti pracovníků IZS, nemocnic, sociálních služeb i prodejců potravin je postaráno
O děti pracovníků IZS, nemocnic, sociálních služeb i prodejců potravin je postaráno
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Od úterý 17. března mají možnost pracovníci Integrovaného záchranného systému a zaměstnanci nemocnic poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do školy. S účinností od pondělí 23. března zajistil kraj péči také pro děti zaměstnanců sociálních služeb a prodejen s potravinami.
   „Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb i prodavaček je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se mohli naplno věnovat své profesi. Mnoho z nás na ně teď spoléhá a děkujeme jim v této vypjaté situaci za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.
   Sedm školských zařízení ve Zlínském kraji se k dnešnímu dni (23. březnu) stará o 94 dětí, kterým zajistí péči do doby ukončení nouzového stavu kvůli šíření epidemie koronaviru. Pedagogičtí pracovníci ve školách zabezpečují vhodnou výchovně vzdělávací činnost, dozor a dohled podle věku dítěte a stravování.
   Zájemci o umístění dítěte mohou své požadavky zasílat přímo do jedné ze sedmi škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň v kopii na krajský úřad na email: michal.duda@kr-zlinsky.cz.
Školská zařízení, která zajišťují péči o děti:

ZŠ Zlín, Křiby 4788
ZŠ Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380
ZŠ Vsetín, Sychrov 97
ZS Uherský Brod, Mariánské náměstí 41
MŠ Uherské Hradiště, Svatováclavská 943
ZŠ Zachar, Kroměříž
ZŠ T.G.Masaryka, Otrokovice, Jana Žižky 1355
Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje